Квілінг


                                              Квілінг

Квілінг (англ. Quilling походить від слова quill (пташине перо) і дослівно перекладається як паперокручення) – це мистецтво виготовлення плоских або об'ємних композицій зі скручених в спіральки, довгих і вузьких, смужок паперу. З таких паперових спіралей створюють квіти та візерунки, які потім використовують зазвичай для прикраси листівок, альбомів, подарункових упаковок, рамок для фотографій та ін.
Вважається, що мистецтво виникло в середньовічній Європі (за іншими відомостями на Близькому Сході і в Стародавньому Єгипті), де монахині створювали медальйони, обрамлення для ікон та обкладинки для книжок, закручуючи на кінчик пташиного пера паперові смужки з позолоченими краями. Зблизька ці мініатюрні паперові шедеври створювали повну ілюзію того, що вони виготовлені з тоненьких золотих смужок (особливо часто такий спосіб обрамлення використовувався в бідних церквах).
У 15 столітті квіллінг вважався мистецтвом, в 19 – це стало дорогою розвагою для придворних дам (і чи не єдиним способом рукоділля), так як папір, особливо кольоровий і високої якості, був дуже дорогим матеріалом. На жаль, папір недовговічний матеріал і мало що збереглося від середньовічних шедеврів.
Більшу частину 20 століття він був забутим. І тільки в кінці минулого століття квіллінг відвойовує собі заслужене визнання, перетворюючись на повноцінне мистецтво.
Для творчих людей квілінг – це дещо більше ніж просто техніка декорування,це справжнє мистецтво. Кожна красива річ,зроблена своїми руками буде радувати і Вас і оточуючих…Люди,що займаються квілінгом протягом тривалого часу,створюють справжні шедеври із звичайного паперу та клею.
       Техніка квілінгу, передбачає скручування смужок паперу в спіралі та інші форми,які в подальшому будуть слугувати елементами більш складніших декорацій.В цій техніці,немає нічого надскладного,тому її легко осилюють і діти.Заняття квілінгом,допоможе Вашій дитині розвинути дрібну моторику та увагу.

Перші кроки…
Для початківців,які хочуть зайнятись квілінгом будуть необхідні наступні матеріали та інструменти:
  • Кольоровий папір;
  • шило (металевий стержень);
  • пінцет,ножиці;
  • клей для паперу.
Папір необхідно нарізати смужками,ширина яких,буде залежати від  самої запланованої декорації.
Ширина смужок паперу,в залежності від ситуації,може починатись від 2-3 міліметрів.
       Підібравши чи купивши всі необхідні матеріали для квілінгу,потрібно вирішити,що саме будемо робити…В інтернеті є багато цікавих схем,за допомогою яких можна створити массу цікавих,красивих речей.Також можна придбати спеціалізовані журнали для рукоділля,зокрема з технікою квілінгу,в яких можна почерпнути перші знання в цій цікавій справі.
       На перших етапах,не обов’язково вибирати надто складні вироби…Тим більше якщо цій справі вчиться Ваша дитина.Можна зупинитись на простій привітальній листівці,квіточці чи метелику.


Майстер класи "Цікавий квілінг" (посилання) 


Якщо хочеш більше дізнатись про історію квілінгу та техніку виготовлення, звернись до наступних джерел: 
Михайловіна, М. Чарівний світ квілінгу : майстерня / М. Михайловіна // Джміль. — 2010.— № 2. — С. 26-27.
Новікова, Н. Техніка «Квілінг» : умілі рученята/ Н. Новикова // Початкова освіта. — 2012.— № 7. — С. 7-9.
Паляниця, Т. Паперопластика. Квіллінг. Композиція «Чарівні квіти» : заняття гуртка «Чарівна палітра» / Т. Паляниця // Мистецтво в школі. — 2012.— № 1. — С. 35-36.       
ЧенНКвілінг / НЧенМБєдіна // Потішні саморобки крок за кроком / Н. Чен, М. Бєдіна. — Х., 2012. — С. 5-6.
Історія квілінгу [Електронний ресурс] : [історія, характеристика] // Паперові кучерики : [веб-сайт]. — Електрон. дані. — Режим доступу:http://papir4u.com/tehnika-kvilingu/9-istoriya-kvilingu. — Назва з екрана.
Квілінг [Електронний ресурс] : [історія, техніка та інструменти для квілінгу] // Вікіпедія : вільна енциклопедія : [веб-сайт]. — Електрон. дані. — Режим доступу: http://uk.wikipedia.org/wiki/Квілінг. — Назва з екрана.


Немає коментарів:

Дописати коментар